دریافت برنامه آموزش روان‌خوانی قرآن
‌‌‌‌‌‌‌

برنامه روان‌خوانی قرآن (ویژه آزمون سراسری قرآن کریم)

 

برنامه روان‌خوانی قرآن را می‌توانید از لینک زیر دریافت کنید:
 
 

روش آموزشی:

دوره «روان‌خوانی قرآن» به آموزش قواعد پایه خواندن عبارات قرآنی می‌پردازد و اصولی چون شناسایی حروف و حرکات و تلفظ صحیح آنها را آموزش می‌دهد تا مخاطب را برای ورود به مراحل بعدی قرائت این کتاب آسمانی آماده کند.

سامانه آموزش الکترونیکی حامیم به‌منظور بهره‌گیری بهینه از محتوای این دوره آموزشی در مسیر تعیین سطح کاربران و آموزش گام‌ به گام آنها در مسیر تلاوت بهتر کتاب خداوند، بخش تعیین سطح این دوره را در پنج مرحله تنظیم کرده که این مراحل عبارت است از:

ـ سطح یک: روخوانی؛ برای گذراندن این سطح لازم است قواعد مربوط به حرکات کوتاه و کشیده، سکون، تشدید، تنوین و حروف ناخوانا رعایت شود.

ـ سطح دو: روان‌خوانی؛ برای عبور از این مرحله باید قواعد مربوط به مد (در حد علامت و کشش)، اعراب همزه وصل، التقای ساکنین، اشباع، وقف و حروف مقطعه مورد توجه باشد.

ـ سطح سه: روان‌خوانی پیشرفته؛ برای دریافت تأییدیه این مرحله باید قواعد دو سطح قبل در تلاوت آیاتی دشوارتر به‌خوبی رعایت شود.

ـ سطح چهار: فصیح‌خوانی؛ در این سطح انتظار می‌رود حرکات کوتاه و حروف خاص را با لحن عربی قرائت شود.

ـ سطح پنج: فصیح‌خوانی پیشرفته؛ برای دریافت تأییدیه نهایی این مرحله لازم است علاوه بر رعایت لحن عربی حرکات و حروف در آیاتی دشوارتر، به تفاوت این لحن در حروف خاص نیز توجه شود.

در هر یک از این سطوح باید چند آیه منتخب را بخوانید و صدایتان را برای سامانه حامیم ارسال کنید تا بر اساس ارزیابی تخصصی این قرائت، بازخورد آموزشی متناسب با نیازتان دریافت کنید و با دریافت تأییدیه هر سطح به سطح بعدی وارد شوید.

در کنار این آموزش سطح‌بندی‌شده، برای یادگیری بیشتر و دقیق‌تر مباحث این دوره تعداد ۱۴ (چهارده) جلسه آموزشی با تدریس استاد احمد ابوالقاسمی (قاری بین‌المللی) در اختیار شما قرار دارد. در پایان هر جلسه یک خودآزمایی در نظر گرفته شده است تا شخصاً میزان یادگیری خود را مورد سنجش قرار دهید. البته توجه داشته باشید که نمره این خودآزمایی‌ها تأثیری در نمره دوره شما نخواهد داشت و فقط میزان موفقیت شما در گذراندن سطوح دوره ملاک نمره نهایی شما خواهد بود.

 

نمره قبولی:

با گذراندن هر سطح نمره‌ای به شرح زیر به شما تعلق می‌گیرد:

ـ سطح یک: ۶۰ از ۱۰۰

ـ سطح دو: ۷۰ از ۱۰۰ (نمره قبولی در دوره)

ـ سطح سه: ۸۰ از ۱۰۰

ـ سطح چهار: ۹۰ از ۱۰۰

ـ سطح پنج: ۱۰۰ از ۱۰۰

با گذراندن سطح یک و دو، نمره قبولی در این دوره (۷۰ از ۱۰۰ ؛ هفتاد از صد) را کسب می‌کنید. در صورت تمایل می‌توانید برای کسب نمره بالاتر و بهره‌مندی از جوایز قرعه‌کشی معاونت قرآن و عترت، سطوح بالاتر را نیز بگذرانید.

 

گواهی‌نامه:

در صورت قبولی در دوره، امکان درخواست گواهی‌نامه سامانه حامیم برای شما فرآهم است. علاوه بر آن از تاریخ ۱۵ فروردین ۹۸ می‌توانید با مراجعه به سامانه quranedu.ir گواهی‌نامه معاونت قرآن و عترت را دریافت نمایید. این گواهی‌نامه برای دوره‌های ضمن خدمت کارکنان دولت قابل پذیرش است.

 

زمان‌بندی:

این دوره از تاریخ ۱۰ دی ۹۷ آغاز می‌شود و تا ۲ اسفند ۹۷ ادامه دارد. برای ثبت‌نام در دوره تا ۳۰ بهمن ۹۷ فرصت دارید تا به سامانه آزمون‌های سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم به آدرس quranedu.ir مراجعه کنید.

 

برنامه روان‌خوانی قرآن را می‌توانید از لینک زیر دریافت کنید: