مسابقه قرآنی آفتاب شرقی
‌‌‌‌‌‌‌‌
سامانه آموزش الکترونیکی حامیم با همکاری و حمایت برنامه تلویزیونی آفتاب شرقی مسابقه بزرگ قرآنی «آفتاب قرآن» را با روشی جدید و تعاملی برگزار می‌‌کند. در این مسابقه که با بهره‌گیری از ظرفیت‌های رسانه ملی و فرصت‌های فضای مجازی برگزار می‌گردد، علاقمندان علاوه بر تعیین سطح و دریافت آموزش‌هایی اختصاصی، از جوایزی ارزشمند برخوردار می‌شوند.
۲۲۲
در این مسابقه الکترونیکی سه دوره آموزشی که هر یک شامل پنج سطح است و از ابتدایی‌ترین نکات قرائت نماز و قرآن تا پیشرفته‌ترین مراحل روان‌خوانی و تجوید را شامل می‌شود، در اختیار شرکت‌کنندگان قرار گرفته است و همه علاقمندان می‌توانند با نصب این اپلیکیشن‌ها یا مراجعه به سامانه آموزش الکترونیکی حامیم به نشانی haamim.ir اقدام به تعیین سطح کنند و امتیاز خود را افزایش دهند.

این مسابقه از روز میلاد حضرت علی بن موسی الرضا (علیه‌السلام) مصادف با یکشنبه ۲۴ مرداد آغاز شده و تا روز عید سعید غدیر که مصادف با سه‌شنبه ۳۰ شهریور ماه است ادامه خواهد داشت. قرعه‌کشی نهایی این مسابقه در ویژه برنامه‌ای به‌مناسبت عید سعید غدیر و با حضور شخصیت‌های قرآنی کشور انجام خواهد شد.

برای شرکت در این مسابقه و کسب امتیازات آن، سه دوره آموزشی به این شرح در نظر گرفته شده است:

۱ـ نماز بهتر:
دوره‌ای آموزشی و تعیین سطح قرائت نماز که از حمد و سوره به‌عنوان ابتدایی‌ترین و واجب‌ترین بخش قرآن آغاز می‌شود و پس از تمرین و تعامل لازم، سطوح بعدی شامل آموزش الفاظ واجب، الفاظ مستحب، فصیح‌خوانی و زیباخوانی نماز را در اختیار عموم علاقمندان قرار می‌دهد.

۲ـ تلاوت بهتر
مجموعه‌ای از دروس سطح‌بندی شده که از ابتدایی‌ترین نکات لازم برای خواندن ساده قرآن تا قواعد پیشرفته روان‌خوانی و فصیح‌خوانی کلام خدا را با روشی جذاب و تعاملی در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داده است.

۳ـ تلاوت زیبا
دوره‌ای تخصصی شامل ابتدایی‌ترین نکات لازم برای زیبا خواندن قرآن تا قواعد پیشرفته علم تجوید و آواشناسی که با روشی جذاب و تعاملی در اختیار عموم علاقمندان قرار گرفته است.

برای شرکت در این مسابقه، فعالیت در هر کدام از این دوره‌ها و کسب تأییدیه یکی از سطوح آن کفایت می‌کند، ولی شرکت‌ در دوره‌های بیشتر و کسب امتیاز سطوح بالاتر آنها موجب افزایش امتیاز شرکت‌کنندگان و کسب سهم بیشتر در قرعه‌کشی خواهد شد.

اپلیکیشن‌های حامیم را می‌توانید از اینجا [+] یا از مارکت‌های اندرویدی دریافت و نصب کنید.

همچنین می‌توانید با عضویت در کانال تلگرامی آفتاب شرقی [+] علاوه بر دریافت و نصب این برنامه‌ها، در جریان آخرین اخبار و اطلاعات مسابقه قرار بگیرید.